Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Samhain

13. 11. 2020 v 18:00 - 23:30

Zdarma

Oslava pohanského svátku Samhain!
Samhain (ze staroirského samain) je název keltského svátku, který se slavil v noci z 31. října na 1. listopadu. Ve starém keltském kalendáři se tímto slovem označoval také měsíc listopad, přesněji řečeno první tři týdny tohoto měsíce. Ve skotské gaelštině se tento svátek píše jako Samhainn nebo Samhuinn, kdežto listopad jako an t-Samhain. V galském kalendáři z Coligny z 1. stol. př. n. l. je Samhain uveden jako Samonios.
Samhain byl hranicí mezi dvěma hlavními periodami (létem a zimou), pro Kelty byl začátkem nového roku, a byl vnímán také jako doba, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Věřilo se, že se duše zesnulých v tento čas vracejí na zemský povrch, a živí mohou navštívit podsvětí. Když byla na začátku 1. stol. n. l. keltská území dobyta Římany, začaly se prolínat keltské a římské zvyky, a ke svátku Samhain se začal slavit i konec úrody. K symbolům Samhainu přibylo obilí a ovoce.

Info

S sebou: spacák, stan, něco do společné hostiny, hudební nástroj (máte-li), masku či kostým (na místě bude možné se namalovat).
Začátek obřadu kolem 19. hodiny.
Obřad začne proslovem druida, následuje přípitek z Rohu hojnosti a společná obětina v podobě klasů obilí hozených do ohně. Ideální je vzít nějakou masku či kostým pro dokreslení atmosféry.
Těšíme se na vás!!!

Podrobnosti

Datum:
13. 11. 2020
Čas:
18:00 - 23:30
Cena:
Zdarma
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/2594770930757005

Pořadatel

Barbarská osada