Načítám Akce

« Všechny Akce

Samhain

10. listopadu v 8:00 - 17:00

Oslava pohanského svátku.

Klasický Samhain na Osadě!
Rituál na uctění Bohů, předků a vzpomínek na minulé doby.
Samhain je asi původně keltský svátek, ale jeho obdoby slavívali i Germáni a Slované. Je to den, kdy jsou si světy nejblíž- svět duchů a svět lidí se v tento večer prolínají. Křesťanské Dušičky a Halloween jsou převzaté podoby tohoto svátku.
My jej slavíme v naší pohanské svatyni, která se je zasvěcena bohům Triglavovi a Živě, ale pojetí našich rituálů je univerzálně pohanské- každý si může dosadit své Bohy. Uctíváme především univerzální princip přírody.
Tentokrát půjde o to pozdravit své předky a zamyslet se nad uplynulým rokem, neboť Samhain je také něco jako pohanský „silvestr“- začátek nového roku.
Průběh rituálu:
Sejdeme se v kruhu, očistíme se. Chvíli budeme poslouchat šamanský buben a uvolníme se. Pak přijde krátký proslov, kde vysvětlím význam svátku a uctím místní Bohy a Duchy obětinou. Pak vás vyzvu, ať pozvete do kruhu své předky a popovídáte si s nimi v duchu. To bude chvíle individuální meditace. Pak bude chvíle vzpomínek na minulý rok a pak bude následovat společná obětina a hody moukou. Na závěr bude Sambell- putovní roh hojnosti, kde každý pronese přípitek na své předky či na minulý rok. Pak ukončíme rituál a bude pokračovat volná zábava u ohně.
STYLOVÉ MASKY A KOSTÝMY VÍTÁNY!
Nebudeme z toho sice dělat kýčovitý Halloween, ale nějaké to líčení a středověký/fantasy kostým si klidně vemte! Na místě snad budeme mít černou a bílou barvu na obličej na tvorbu jednoduchých malůvek, ale když něco vezmete, určitě to neuškodí 🙂
Ať zapadneme mezi duchy a nevezmou nás pak do zásvětí… 🙂
Sebou vemte spacák, něco na jídlo a pití, alkohol/pivo dle vaší chuti, hudební nástroj (máte-li). Vodu brát nemusíte, na místě je pitná.
Příspěvek 100 Kč + dobrovolný příspěvek na Osadu vemte také, děkujeme!
Ubytování ve stanu, pod širákem. Po domluvě ve stavbách Osady. Pro zimomřivé je po domluvě možné místo ve vytopené maringotce nebo ve srubu. Přednost mají samozřejmě těhotné ženy, děti 🙂
Tož se na vás moc těšíme!!!

Podrobnosti

Datum:
10. listopadu
Čas:
8:00 - 17:00